kontakt

Festiwal Wizji w Wierzbicy

Organizacja 

 


e-mail:
kontakt@festiwalwizji.pl

telefon: +48 84 611 13 75

 

 

 
 
Zwykłe uczestnictwo | Koszt: zrzutka

Niezależnie od wieku zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Festiwalu w roli osób wchłaniających sztukę, dyskutujących, uczestniczących w pokazach, spektaklach, koncertach, warsztatach i spontanicznie współtworzących.

Uczestnictwo jednej dorosłej osoby w festiwalu kosztuje nas około 40 zł / dzień (gaz, woda, prąd, toalety zewnętrzne, przekąski, sprawy organizacyjne).

​Zapraszamy do obliczenia czy oraz ile możesz przeznaczyć na wspólny cel – organizację festiwalu. Nie chcemy jednak nikogo wykluczać ekonomicznie – dlatego liczymy na Wasze osobiste, uczciwe oceny. 

Jedzenie można przywieźć własne, kupować w okolicy lub zrzucić się do wspólnej skarbonki na miejscu (i wziąć udział we wspólnym gotowaniu). Z Gospodynią Festiwalu Iwoną Kiwerską można przedyskutować możliwość skorzystania z wyhodowanych przez nią w szklarni warzyw. 

SPRAWY BYTOWE

Nocleg na terenie Dworu Kultury: pole namiotowe z dużym parkingiem, we dworze wyposażona kuchnia i jadalnia (toalety i prysznice w formie polowej i ewentualnie we dworze).

Agroturystykadla chętnych możemy wyszukać miejsce w okolicznych agroturystykach lub u gospodarzy – w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przed Festiwalem.

Wyżywienie: Obiad przygotowywany przez członkinie koła gospodyń wiejskich, w miejscowej spółdzielni lub wspólnie z wychodowanych w ogrodzie festiwalowym warzyw. Śniadania i kolacje składkowe lub we własnym zakresie.

Napisz lub zadzwoń do nas, jeśli planujesz przyjechać na Festiwal lub masz pytania!

 

 
Wystawienie swojego dzieła
Koszt: cena wyżywienia (lub we własnym zakresie) – można wziąć udział w wystawie bez przyjeżdżania na Festiwal. 
Plener: prosimy o pozostawienie 1 dzieła powstałego w Wierzbicy w archiwum Festiwalu.

Jeśli chcesz zaprezentować swoją Sztukę (niezależnie od medium, w grę wchodzą także występy, filmy, performance i koncerty) albo wziąć udział w plenerze – skontaktuj się z nami!

Umówimy się na spotkanie, omówimy Twoje pomysły i potrzeby, ustalimy czy i w jakiej formie Twoja Sztuka może zostać pokazana na Festiwalu, poznamy się.

Pomagamy w organizacji materiałów i przejazdu. Nocleg jest możliwy na terenie pola namiotowego.

Większość twórców prowadzi warsztaty, spotkania i występy pro-bono, na zasadzie wymiany. Każdy występujący może bezpłatnie nocować, posilać się i korzystać z innych atrakcji, a przede wszystkim zgromadzonego wśród uczestników potencjału twórczego – inspiracji, wiedzy, różnych doświadczeń i żywej ochoty dzielenia się nimi.

Plener – możemy pomóc w zdobyciu materiałów, jednak zachęcamy do wzięcia swoich. Gwarantujemy udział w wystawie poplenerowej w trakcie imprezy zamykającej festiwal.

Udział w Wystawie Głównej – wraz z otwarciem Festiwalu otwieramy także główną wystawę, która trwa aż do zamknięcia Festiwalu. Temat wystawy jest tożsamy z tematem festiwalu. Jeśli chcesz w niej wziąć udział, zgłoś się poprzez formularz. Nie ma obowiązku być na otwarciu wystawy lub festiwalu, jednak wszystkich Artystów i Artystki serdecznie do tego zapraszamy. 

Wolontariat | Koszt: 0 zł.

Wolontariusze nic nie płacą za pobyt, wyżywienie i udział w atrakcjach, mają jednak dodatkowe obowiązki, szczególnie przy organizacji Letniej Akademii Festiwalu Wizji dla dzieci. Oczywiście żadna osoba zajmująca się wolontariatem na festiwalu nie jest pozostawiona bez wsparcia ze strony organizatorów_ek.

Jeśli chcesz zostać Wolontariuszem lub Wolontariuszką Festiwalu Wizji – wyślij o nas e-mail. Opisz krótko dlaczego chcesz wziąć udział w organizacji Festiwalu w ten sposób. Umówimy się na spotkanie, przedyskutujemy Twoje oczekiwania i potrzeby, poznamy się. Możemy podpisać umowy wolontariackie lub stażowe.

Obowiązki:

  1. Pomoc przy instalacji wystawy i organizacji otwarcia.
  2. Pomoc w wydawaniu posiłków.
  3. Wsparcie logistyczne spotkań i wydarzeń.
  4. Oprowadzanie gości i przyjezdnych po wystawie, informowanie o punktach programu.
  5. Informowanie uczestników o zmianach w programie.
  6. Zwoływanie uczestników na punkty programu.
  7. Pomoc osobom prowadzącym warsztaty – przygotowanie sali, skompletowanie materiałów.
  8. Dopilnowanie by dzieci z LAFW miały uzupełnione indeksy.
  9. Wsparcie w sytuacjach kryzysowych.
Prowadzenie warsztatów | Wynagrodzenie: pro bono lub do ustalenia

Jeśli chcesz poprowadzić warsztaty dla dorosłych (w tematyce dowolnej, lecz pasującej do głównego tematu danej edycji festiwalu) albo interesuje Cię poprowadzenie zajęć w ramach Letniej Akademii Festiwalu WizjiNapisz lub zadzwoń do nas!

Umówimy się na spotkanie, omówimy Twoje pomysły i potrzeby, ustalimy w jakiej formie Twoja idea może zostać zrealizowana podczas Festiwalu, poznamy się.

Osobom prowadzącym finansujemy przejazd i materiały warsztatowe. Możemy wystawić umowę, fakturę i zaświadczenie prowadzenia zajęć. Nocleg jest możliwy na terenie pola namiotowego lub we własnym zakresie. 

Większość osób współpracujących z nami prowadzi warsztaty, spotkania i występy pro-bono, na zasadzie wymiany. Każdy występujący może bezpłatnie nocować, posilać się i korzystać z innych atrakcji, a przede wszystkim zgromadzonego wśród uczestników potencjału twórczego – inspiracji, wiedzy, różnych doświadczeń i żywej ochoty dzielenia się nimi.

Jeśli jednak masz świetny pomysł i chcesz ponegocjować z nami wynagrodzenie – skontaktuj się z nami, jesteśmy otwarci na propozycje!