kontakt

Festiwal Wizji w Wierzbicy

Kliknij elementy poniższej grafiki by je rozwinąć!

Jeśli grafika Ci nie działa, niżej znajdziesz informacje w formie zwykłego tekstu. 

 

 

Dojazd:

Pociągiem do Krasnegostawu lub Zamościa, przesiadka do stacji w Izbicy, Ruskich Piaskach lub Tarzymiechach

 • busem do Wierzbicy lub Żółkiewki (wtedy trzeba dojść lub odbierzemy samochodem.)
 • rowerem (ok. 12 kilometrów od najbliższej stacji kolejowej)

Z Zamościa, Żółkiewki, Ruskich Piasków i Tarzymiechów możemy Was odebrać samochodem. 

Samochodem: najprościej wpisać do nawigacji google „Dwór Kultury Wierzbica”, w okolicy należy minąć Żółkiewkę. Na miejscu jest duży parking.

W razie pytań lub kłopotów prosimy o kontakt.

Udział

W festiwalu można uczestniczyć na różne sposoby. Zależnie od tego, jaką rolę pragniesz przyjąć podczas pobytu w Wierzbicy – wybierz najbardziej dogodny dla siebie sposób uczestnictwa!

 
Wolontariusz/Wolontariuszka | Koszt: 0 zł.

Wolontariusze nic nie płacą za pobyt, wyżywienie i udział w atrakcjach, mają jednak dodatkowe obowiązki, szczególnie przy organizacji Letniej Akademi Festiwalu Wizji dla dzieci.

Jeśli chcesz zostać Wolontariuszem lub Wolontariuszką Festiwalu Wizji – wyślij o nas e-mail. Opisz krótko dlaczego chcesz wziąć udział w organizacji Festiwalu w ten sposób. Umówimy się na spotkanie, przedyskutujemy Twoje oczekiwania i potrzeby, poznamy się.

Obowiązki:

 1. Pomoc przy instalacji wystawy i organizacji otwarcia.
 2. Pomoc w wydawaniu posiłków.
 3. Wsparcie logistyczne spotkań i wydarzeń.
 4. Oprowadzanie gości i przyjezdnych po wystawie, informowanie o punktach programu.
 5. Informowanie uczestników o zmianach w programie.
 6. Zwoływanie uczestników na punkty programu.
 7. Pomoc osobom prowadzącym warsztaty – przygotowanie sali, skompletowanie materiałów.
 8. Dopilnowanie by dzieci z LAFW miały uzupełnione indeksy.
 9. Wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

 

 
Twórca/Twórczyni | Koszt: cena wyżywienia (lub we własnym zakresie)
| pozostawienie 1 dzieła powstałego w Wierzbicy w archiwum Festiwalu.

Jeśli chcesz zaprezentować swoją Sztukę (niezależnie od medium), poprowadzić warsztaty lub zajęcia albo wziąć udział w plenerze – skontaktuj się z nami!

Umówimy się na spotkanie, omówimy Twoje pomysły i potrzeby, ustalimy czy i w jakiej formie Twoja Sztuka może zostać pokazana na Festiwalu, poznamy się.

Pomagamy w organizacji materiałów warsztatowych, przejazdu i zapewniamy nocleg oraz wyżywienie.

Większość twórców prowadzi warsztaty, spotkania i występy pro-bono, na zasadzie wymiany. Każdy występujący może bezpłatnie nocować, posilać się i korzystać z innych atrakcji, a przede wszystkim zgromadzonego wśród uczestników potencjału twórczego – inspiracji, wiedzy, różnych doświadczeń i żywej ochoty dzielenia się nimi.

Plener – możemy pomóc w zdobyciu materiałów, jednak zachęcamy do wzięcia swoich. Gwarantujemy udział w wystawie poplenerowej w trakcie imprezy zamykającej festiwal.

 
Uczestnik/Uczestniczka | Koszt: zrzutka na wspólny cel

Uczestnictwo jednej dorosłej osoby w festiwalu kosztuje nas około 40 zł / dzień (gaz, woda, prąd, toalety zewnętrzne, przekąski, sprawy organizacyjne)

​Zapraszamy każdą i każdego do obliczenia czy oraz ile może przeznaczyć na wspólny cel – organizację festiwalu. Nie chcemy jednak nikogo wykluczać ekonomicznie – dlatego liczymy na Wasze osobiste oceny. 

​Zrzutki można dokonać na miejscu u Iwony lub Piotra Kiwerskich, albo przy pomocy zrzutki online:

​https://zrzutka.pl/67y5un

Jedzenie można przywieźć własne, kupować w okolicy – lub zrzucić się na miejscu (i wziąć udział we wspólnym gotowaniu)

Niezależnie od wieku zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Festiwalu w roli widzów, dyskutantów, wchłaniających sztukę lub uczestników warsztatów!

SPRAWY BYTOWE

Nocleg na terenie Dworu Kultury: pole namiotowe z dużym parkingiem, we dworze wyposażona kuchnia i jadalnia (toalety i prysznice w formie polowej i ewentualnie we dworze)

Agroturystykadla chętnych możemy wyszukać miejsce w okolicznych agroturystykach lub u gospodarzy – w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przed Festiwalem.

Wyżywienie: Obiad przygotowywany przez członkinie miejscowego koła gospodyń wiejskich, lub wspólnie z miejscowych warzyw. Śniadania i kolacje składkowe lub we własnym zakresie.

Napisz lub zadzwoń  do nas, jeśli planujesz przyjechać na Festiwal lub masz pytania!

 

 
Całoroczna Rezydencja Twórcza | Koszt: do ustalenia

Przez cały rok jesteśmy otwarci dla Twórców różnych dziedzin, pisarzy i naukowców oraz Studentów i Studentki chcących napisać w skupieniu pracę (licencjat, magisterium czy doktorat). 

Jeśli chcesz przyjechać do Wierzbicy by pracować w miejscu pozbawionym presji, w pięknych okolicznościach przyrody i wśród życzliwych, twórczych ludzi skontaktuj się z nami. 

Umówimy się na spotkanie, omówimy Twoje pomysły i potrzeby, ustalimy czy i w jakiej formie Twoja Sztuka lub Praca może skorzystać na pobycie we Dworze Kultury. 

Wsparcie od nas:

Pomagamy w organizacji miejsca do pracy, internetu, przejazdu i zapewniamy nocleg. Na wyżywienie należy według własnych potrzeb – dopłacić lub zapewniać sobie swoje (dysponujemy wyposażoną kuchnią). 

Warunki są dość surowe, ale miejsce – spokojne, przestrzenne, wygodne i inspirujące (park z aleją lipową wynosi kilka hektarów). 

Na miejscu są dwa koty (Drake i Lalunia) oraz pies (Sabada), które bywają chętne do terapeutycznego głaskania.